SPECJALNOŚĆ:
FILOLOGIA ANGIELSKA – NAUCZYCIELSKA
Absolwent studiów I stopnia kierunku filologia angielska o specjalności nauczanie języka angielskiego dysponuje znajomością języka angielskiego w zakresie umiejętności w mowie i w piśmie na poziomie biegłości C1 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Pozwala mu to na swobodne posługiwanie się językiem angielskim w kontaktach zawodowych i pozazawodowych.
Jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia w zakresie filologii angielskiej, lingwistyki stosowanej i innych dyscyplin humanistycznych i nauk społecznych. Absolwent zna najnowsze tendencje w metodyce nauczania języka obcego oraz potrafi je stosować w praktyce. Zna metody pracy w nauczaniu przedszkolnym i na poziomie szkoły podstawowej. Ma wiedzę i umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii informatycznych. Potrafi budować scenariusze zajęć dydaktycznych zgodnie z potrzebami i możliwościami grupy docelowej. Dobiera i stosuje wybrane techniki pracy adekwatnie do możliwości i predyspozycji dziecka. Jest przygotowany do pracy w zespole, przyjmując w nim różne role. Charakteryzuje się świadomością etyczną i rozumie konieczność stałego podnoszenia własnych kompetencji. Ma świadomość współodpowiedzialności za jakość procesu edukacji. Potrafi wzmacniać postawy tolerancji oraz otwartości na kontakty międzykulturowe.
Uzyskane kompetencje umożliwiają absolwentowi studiów I stopnia podjęcie pracy zawodowej jako nauczyciela języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych, szkołach językowych, instytucjach kultury, administracji publicznej (w tym oświaty), wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, turystyce i sektorze usług itp. – tam gdzie wymagana jest dobra znajomości języka i kultury krajów anglojęzycznych.
Zdobyte kwalifikacje I stopnia uprawniają absolwenta do kontynuowania kształcenia na studiach drugiego stopnia w tej samej lub pokrewnej specjalności, kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra. Absolwent posiada przygotowanie pedagogiczne.
Czas trwania studiów – 6 semestrów
Forma zajęć – studia niestacjonarne, wykłady, ćwiczenia
Tryb studiów – (zajęcia na uczelni i zajęcia zdalne)
Praktyki – 480 godzin.
Zasady rekrutacji na rok akademicki 2024/2025
Kandydaci na studia są przyjmowani bez egzaminów wstępnych.
Rekrutacja prowadzona jest na studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne).
Rekrutacja trwa od 01 maja 2024 r. do 30 września 2024 r. – do wyczerpania limitu miejsc.
Wymagane dokumenty :
1. Podanie na studia.
2. 2 zdjęcia (studia magisterskie, licencjackie i podyplomowe) do dowodu osobistego (o wymiarze 37 x 52 mm).
3. Świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia studiów: oryginał, odpis (ksero).
4. Dowód osobisty do wglądu.
5. Dowód wpłaty wpisowego.
Informacje i zgłoszenia:
PWSH „Pomerania” w Chojnicach
89 – 600 Chojnice, ul. Świętopełka 10 pok. 102,
tel./fax: 52 39 64 444, tel. kom. 662 334 508
studia podyplomowe tel. kom. 515 149 054
e-mail: pomerania@chojnice.edu.pl
podyplomowe@pomeraniachojnice.edu.pl
www.pomeraniachojnice.edu.pl
Zapraszamy do skorzystania z E-REKRUTACJI.
ZAPRASZAMY !!!
Pliki do pobrania:
1. Podanie o przyjęcie na studia.
2. Tabela opłat za I rok studiów – 2024/2025.
3. Tabela opłat za cały cykl studiów – 2024/2025.